Dubysos kodas’21

2021 m. birželio 19 d.
Ieškote nekeliautų takų? Prisijunkite prie mūsų žygio vaizdingomis Dubysos pakrantėmis, Seredžiaus šlaitais ir piliakalniais, žaliais slėniais ir kvapniais kadagynais. Aplankysite vienintelį Lietuvoje speleologijos muziejų, Klumpės ir Padubysio malūnus, eisite nenutryptais maršrutais, gėrėsitės unikaliais gamtos vaizdais ir neabejotinai išgvildensite Dubysos kodą!

Pasirenkamos trasos

Šeimos

8km

Idealiai tinka šeimoms su vaikais, senjorams ar pradedantiems žygeiviams.

Vidutinė

20km

Pusdienio maršrutas žygeiviams su patirtimi, bus bekelės ruožų, aplankysite speleologijos muziejų.

Ilgoji

30km

Visos dienos žygis patyrusiems. Pasieksite Klumpės malūną, tikrai įminsite Dubysos kodą!

Mes pasirūpiname

Žygio žemėlapis

Žygio žemėlapis

Vanduo starte/finiše ir poilsio stotelėse

Vanduo starte/finiše ir poilsio stotelėse

Karštas maistas finiše

Karštas maistas finiše

Poilsio stotelės kas 5 km

Poilsio stotelės kas 5 km

Užkandžiai/arbata stotelėse

Užkandžiai/arbata stotelėse

Medalis

Medalis

Pirmoji pagalba stotelėse

Pirmoji pagalba stotelėse

Parvežimas nutraukus žygį

Parvežimas nutraukus žygį

Daiktų saugykla

Daiktų saugykla

Dalyvio apyrankė

Dalyvio apyrankė

Maršrutai

Lankomos vietos

Padubysio malūnas

Unikalus savo išlikusia technologine įranga ir pastato architektūrine išraiška Padubysio dvaro vandens malūnas. Statytas apie 1920 m. dvarininko Juozo Butkevičiaus. Malūnas yra veikiantis, iranga tiek tarpukarinė, tiek ankstyvojo sovietmečio.

Speleologijos centras "Karsa"

Vienintelis speleologijos muziejus Lietuvoje. Tarp eksponatų yra didžiausi Lietuvoje urvų kalcito bei gipso kristalai, speleo įranga, kuria naudojosi Lietuvos naujosios speleologijos pradininkai, pavyzdžiai ir kita.

Pašilių piliakalnis

Piliakalnis įrengtas Dubysos dešiniajame krante esančiame kyšulyje. Apaugęs spygliuočiais medžiais. Datuojamas I tūkst. viduriu -­ XIII a. Šalimais yra legendomis apipintas bedugnis Elkės šaltinis.

Klumpės malūnas

Autentiška malūnininkų sodyba įsikūrusi nepaprasto grožio Dubysos slėnyje. Sunku būtų rasti geresnę vietą poilsiui gamtoje: tarp miškingų šlaitų atsiveriantis slėnis skleidžia ramybę ir gerą aurą.

Svarbi informacija

Atvykimo vieta

2021 m. birželio 19 d. (šeštadienį) žygio dalyviai turi atvykti į žygio starto vietą – Seredžius, Marcinkevičiaus 1, Seredžiaus daugiafunkcinis centras (GPS: 55.0828, 23.4184).

Registracija

Registracija vykdoma nuo 08:30 iki 10:00 ilgosios, nuo 09:30 iki 11:00 vidutinės ir nuo 10:00 iki 12:00 ilgosios trasos dalyviams. Registracijos metu gausite dalyvio startinį paketą, kurį sudaro trasos pasas– dalyvio kortelė. Startas iškart po registracijos. Registruojantis paskutinę savaitę, kainos didesnės. SVARBU – sugrįžimas į starto vietą – iki 18:30, po to paslaugos nebeteikiamos.

Žygio metu

Žygio maršrute maždaug kas 5-7 km rasite poilsio ir pagalbos punktus. Esant poreikiui galėsite papildyti vandens atsargas.

Remiame bendruomenes

Organizuodami šiuos žygius mes remiamės bendruomenėmis ir dėkojame joms už svetingumą. Mūsų tikslas, ne tik imti, bet ir duoti. Mes pasiryžę apie 5% nuo žygio dalyvių bilietus gautos sumos skirti bendruomenės poreikiams, skatinant krašto vystymą, turistinį patrauklumą ir socialinės atskirties mažinimą. Žygiuok ir paremk bendruomenę!
 

Partneriai